Náměstí republiky 2686 - vchod z ulice Jindřišské, 530 02 Pardubice
skrivankova@at-school.cz
+420 737 303 725

Olejomalba: Portrét

Termíny:

16.9.2017 

4.11.2017

Čas: 

10:00 – 17:00

Místo konání: 

Art & Therapy School

 

nám. Republiky 2686, 530 02 Pardubice

vchod z ulice Jindřišská – 2. patro

Lektor:

MgA. Jiří Vávra

Způsob platby a objednávka: 

Po vyplnění závazné objednávky – viz. níže vám bude zaslána faktura, na základě které prosím uhraďte kurzovné.

Seznámíte se s technikou malováni podle fotografie tak, aby výsledný obraz byl srovnatelný s fotografickou předlohou. Rádi Vám ukážeme, že tento způsob malby je možná snazší, než si myslíte! Na kurzu se naučíte přesné postupy, které vám podrobně vysvětlíme a předvedeme, což znamená, že účastnit se mohou naprostí začátečníci, tak i pokročilí malíři, kteří chtějí vyzkoušet moderní postupy malby.

 

Program:

Program výuky nemusí být striktně dodržován, po dohodě s lektorkou/lektorem můžete malovat jiné téma, či zkusit jinou techniku např. strukturální malbu štětcem a špachtlí či akvarelovou malbu. Veškeré výtvarné potřeby jsou vám ZDARMA zapůjčeny v učebně Art&Therapy School. Přinesete pouze své plátno, které je také možné zakoupit na místě.

Na kurz přineste fotografii portrétu, podle které budete malovat obraz a také černobílou kopii fotografie na papíře formátu A4. Je lépe přinést několik fotografií. S lektorkou vyberete nejvhodnější, poradí vám a vysvětlí, která se bude hodit nejlépe a proč. Ukážeme si, jak přenést kresbu fotografie na plátno a jaké jsou způsoby tohoto přenášení.

Poté bude následovat prokreslování obrazu. Zaměříme se na všechny detaily, které na fotografii jsou a také na světlo a stín, abychom měli detailně připravenou kresbu pro následující malbu. Po dokončení kresby přetřeme zředěnou akrylovou barvou. Výběr barvy určíme podle barevnosti fotografie.

Na připravený obrázek začneme tmavou akrylovou barvou vytvářet v malých vrstvičkách stíny. Promodelujeme všechna tmavá místa a předvedeme si v praxi co je lavírování. Jako poslední fáze podmalby následuje takzvané vysvětlování. To budeme provádět akrylovou bělobou v různých poloprůhledných vrstvách.

Začínáme malovat olejovými barvami pozadí a pokožku – na zaschlou akrylovou podmalbu. Vysvětlíme si míchání, ředění, propojování olejových barev, abychom tuto základní technologii zvládli. Ukážeme si jak namíchat pleťovku, odlišit materiál oblečení a vytvořit jeho strukturu, záhyby, tvary. Dokončíme obraz.

 

Objednávka kurzu