Náměstí republiky 2686 - vchod z ulice Jindřišské, 530 02 Pardubice
skrivankova@at-school.cz
+420 737 303 725

Portrét akrylem

18817566_1320497904670344_169270520_o

Termíny:

17.9.2017 

Čas: 

9:00 – 16:00

Místo konání: 

Kutná Hora

 

Vladislavova 336/17

Lektor:

Vlaďka Skřivánková

Způsob platby a objednávka: 

PŘIHLÁŠKA NA KURZ

Seznámíte se s technikou malováni podle fotografie tak, aby výsledný obraz byl srovnatelný s fotografickou předlohou. Rádi Vám ukážeme, že tento způsob malby je možná snazší, než si myslíte! Na kurzu se naučíte přesné postupy, které vám podrobně vysvětlíme a předvedeme, což znamená, že účastnit se mohou naprostí začátečníci, tak i pokročilí malíři, kteří chtějí vyzkoušet moderní postupy malby.

 

Program:

Program výuky nemusí být striktně dodržován, po dohodě s lektorkou můžete malovat jiné téma, či zkusit jinou techniku např. strukturální malbu štětcem a špachtlí. 

Na kurz přineste fotografii portrétu, podle které budete malovat obraz a také černobílou kopii fotografie na papíře formátu A4. Je lépe přinést několik fotografií. S lektorkou vyberete nejvhodnější, poradí vám a vysvětlí, která se bude hodit nejlépe a proč. Ukážeme si, jak přenést kresbu fotografie na plátno a jaké jsou způsoby tohoto přenášení.

Poté bude následovat prokreslování obrazu. Zaměříme se na všechny detaily, které na fotografii jsou a také na světlo a stín, abychom měli detailně připravenou kresbu pro následující malbu. Po dokončení kresby přetřeme zředěnou akrylovou barvou. Výběr barvy určíme podle barevnosti fotografie.

Na připravený obrázek začneme tmavou akrylovou barvou vytvářet v malých vrstvičkách stíny. Promodelujeme všechna tmavá místa a předvedeme si v praxi co je lavírování. Jako poslední fáze podmalby následuje takzvané vysvětlování. To budeme provádět akrylovou bělobou v různých poloprůhledných vrstvách.

Začínáme malovat barvami pozadí a pokožku – na zaschlou akrylovou podmalbu. Vysvětlíme si míchání, ředění, propojování barev, abychom tuto základní technologii zvládli. Ukážeme si jak namíchat pleťovku, odlišit materiál oblečení a vytvořit jeho strukturu, záhyby, tvary. Dokončíme obraz.

 

Objednávka kurzu

Kurzovné:

  • 1500,-Kč/os

  • 1350,-Kč/os. při platbě předem

  • 1200,-Kč/student ATS

Umělecké kurzy a workshopy: Vladislavova 336/17, Vnitřní město, Kutná Hora

PŘIHLÁŠKA ZDE