Náměstí republiky 2686 - vchod z ulice Jindřišské, 530 02 Pardubice
skrivankova@at-school.cz
+420 737 303 725

Dana Vlková


lektorka kurzů

Vzdělání a zkušenosti

 Již od dětství byla má myšlenka pomáhat druhým jasně daná. I proto mé kroky směřovaly po ZŠ na Střední zdravotnickou školu – obor dětská sestřička.Praxe mě moc bavila a má myšlenka pracovat na novorozeneckém oddělení by bývala byla naplněna, kdybychom se nešli podívat na
REHABILITACI.
Zato zkušenost, která mě velmi osloviila mě vedla k pomaturitnímu studiu v oboru: rehabilitační pracovník. Již při studiu jsem věděla, že toto je ta pravá profese, pro mě, pro můj život. Tímto oborem se skloubilo několik, pro mě velmi důležitých, faktorů: pomáhat lidem od jejich bolestí, učit je, jak mohou pomoci sami sobě, celoživotně se vzdělávat a tím pádem se stále učit nové postupy, metodiky, cvičení a proto býti platnější pro variabilitu problémů, obtíží a diagnoz s kterými za mnou moji pacienti, klienti přicházejí.
 Škola nás naučila mnohému, ale daleko větším přínosem pro mě bylo, je a bude vzělávání se v oboru fyzioterapie a samozřejmě praxe. V oboru pracuji již 23let a jsem velmi ráda, že můj první vedoucí lékař Mudr.Popper byl vzdělávání  nakloněn. Poměrně brzy jsem si udělala i atestaci z fyzioterapie a k té se přidávalo množství kurzů, školení a seminářů.
 Mnoho let jsem pracovala na ambulantní rehabilitaci. Práce mě vždy bavila, ale čím dál tím více mi chyběl čas, prostor, abych mohla s pacienty dělat vše, co bylo třeba ke zlepšení jejich zdravotního stavu. Již 3.rok pracuji tedy ve své soukromé ordinaci a jsem prací nadšena: mám na klienty čas a mohu jim předávat nabyté zkušenosti.
 Denně aplikuji postupy dle metodiky p.Ludmily Mojžíšové, cvičení dle Feldenkraise, SM systém, školu zad, mobilizace, měkké techniky… Ráda učím klienty Nordic-walking, řeším s nimi, jak by mělo vypadat jejich pracovní prostředí, u dětí vadná držení jejich postury…
  Doporučuji výrobky Energy, které dokáží při správné volbě velmi napomoci ke zlepšení zdrav.stavu klientů. Ve své praxi ráda využívám i svoji osobní zkušenost skrze výhřez ploténky, ochrnutí dolní končetiny, poúrazový stav mého ramene… Často je mým pomocníkem i energie – Reiky.

Techniky, které aplikuji:

 Metoda Ludmily Mojžíšové je ucelená metodika, která umí odstanit blokády žeber, bederní páteře, SI skloubení a svalové dysbalance pánevního dna. Velmi důležité je pravidelné cvičení, které v kombinaci s prací fyzioterapeuta vede k postupné harmonizaci celého těla. Metoda p.Mojžíšová je velmi nápomocná u párů, kterým se nedaří otěhotnět, ženám, které otěhotní, ale nejsou schopny plod donosit – potrácejí, je nápomocna u premensruačního syndromu, řeší stresovou inkontinenci, bolestivé syndromy kostrče, bolesti kyčlí a mnoho dalších diagnoz.
Feldenkraisova metoda je specifické cvičení, kde pomalé, opakující se pohyby jednotlivých částí lidského těla se postupně propojí v celotělová cvičení, která dokáží odstranit blokády, bolesti, zvětšit rozsahy pohybů a mnoho dalšího. Podstatou tohoto cvičení je uvědomění si sebe sama.
SM systém je cvičení s pružnými lany, které velmi efektivně aktivuje svalstvo celého těla, hluboký stabilizační systém, působí na protažení páteře.Pravidelné cvičení pomáhá při  výhřezech meziobratlových plotének, skoliozách, svalových dysbalancí…..
 Ve své praxi kombinuji jednotlivé metodiky dle aktuálního stavu klienta. Často pracuji i se sportovci, dětmi, řeším poúrazové, pooperační stavy… Intimita prostředí napomáhá klientům otevřeně hovořit o svých problémech a tím pádem je pro mě snažší jim poradit, pomoci.
Moje práce je pro mě zároveň i koníčkem. Zlepšení, každý posun u mých klientů mě vždy velmi, velmi potěší a potvrdí, že každý problém má své řešení.