Náměstí republiky 2686 - vchod z ulice Jindřišské, 530 02 Pardubice
skrivankova@at-school.cz
+420 737 303 725

Bc. Vojtěch Záleský

lektor kurzu Tvůrčího psaní

 Vzdělání

Vysokoškolské: Univerzita Pardubice: 2010 – 2015, filosofická fakulta
Univerzita Pardubice: 2015

Dovednosti, znalosti a praxe

Redaktor na webových stránkách Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice

Redaktor v literární agentuře Mám Talent, s. r. o.

Literární bloger na serveru mamtalent.cz

Znalost práce s vektorovým grafickým editorem Inkscape

Medailonek lektora

Vystudoval jsem filosofii na Univerzitě Pardubice a stejnému oboru se nyní věnuji v magisterském studiu.

Jako redaktor pracuji pro Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice a kromě psaní článků na server vus.upce.cz spolupracuji i s univerzitním zpravodajem Univerzity Pardubice, kde informuji o dění ve sboru a na univerzitě.

Jsem zároveň i redaktorem literární agentury Mám Talent s.r.o., pro níž vytvářím posudky na autorské rukopisy, což zahrnuje i práci editorskou a korektorskou.

Sám se aktivně tvůrčímu psaní věnuji. Literatuře jsem se vším všudy propadl právě na univerzitě, a ukázalo se, že s ní po vratkých začátcích nakonec budu mít vážné úmysly.

První román, který jsem napsal se svým kolegou pod pseudonymem, vyšel tento rok jako e-kniha. Jsem rovněž autorem dalších dvou románů, které ještě čekají na své objevení literární veřejností a širokým okruhem čtenářů.

Knihy jsou výsledkem tvůrčí spolupráce s Lukášem Štěrovským a příběhy našich literárních postav jsou zasazeny do dvacátých let minulého století. Hlavním tématem je síla pevného svazku (bratrského, nejlepších přátel) a okolnosti jeho rozpadu.

Kromě literárních choutek se ve mně ukrývá i kus hudebníka. Jsem členem Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice a rockové kapely Sníh v džungli.